Screw; M4x8; 0.7; Head: countersunk; imbus; HEX 2,5mm; DIN: 7991
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1100173
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1100173
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x8; 0.7; Head: countersunk; imbus; HEX 2,5mm; DIN: 7991
| Material | acid resistant steel A4 |
| Length | 8mm |
| Thread | M4 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 7991 |
| Kind of cut | imbus |
| Head height | 2.3mm |
| ISO standard | 10642 |
| Head diameter | 8mm |
| BN standard | 4719 |