Electric energy meter; 6A; Network: three-phase; 50÷60Hz; IP51
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1101.0001.0001
Tootja: ALGODUE
Tootja tootekood: 1101.0001.0001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Electric energy meter; 6A; Network: three-phase; 50÷60Hz; IP51
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP51 |
| Interface | RS485 |
| Maximum current | 6A |
| Body dimensions | 90x72x64mm |
| Communictions protocol | MODBUS |
| Input voltage | 230...240V |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 50...60Hz |
| Kind of network | three-phase |
| Program memory | 8MB |
| Output | pulse output SO |
| Input | tariff input |
| Accuracy class | B |
| Measuring instrument features | MID certificate, with reset function only on partial counters |
| Kind of counter | electronical |
| Measurement | AC current, AC voltage, frequency, active energy, reactive energy |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 72x90x64mm |