Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.02A/20VAC; 0.02A/20VDC; ON-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1101M1S3ZBE2
Tootja: C&K
Tootja tootekood: 1101M1S3ZBE2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: slide; Pos: 2; SPDT; 0.02A/20VAC; 0.02A/20VDC; ON-ON
| Mounting | on panel |
| Operating temperature | -30...65°C |
| Type of switch | slide |
| Colour | black |
| Contact plating | gold-plated, nickel plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Contact material | copper |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Terminal pitch | 4.7mm |
| Mounting hole diameter | 6.99x4.19mm |
| Body dimensions | 12.7x6.6x6.35mm |
| Number of terminals | 3 |
| Min. insulation resistance | 1GΩ |
| Electrical life | 100000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| Switching method | ON-ON |
| Stable positions number | 2 |