Sensor: atmospheric; temperature,humidity; digital; 3.3÷5VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11092
Tootja: WAVESHARE
Tootja tootekood: 11092
Spetsifikatsioon tootele Sensor: atmospheric; temperature,humidity; digital; 3.3÷5VDC
| Supply voltage | 3.3...5V DC |
| Number of channels | 1 |
| Interface | digital |
| Kit contents | module |
| Dimensions | 39.92x15.4mm |
| Temperature measuring range | -40...80°C |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Resolution | 0,1%RH, 0,1°C |
| Integrated circuit | DHT22 (AM2302) |
| Kind of sensor | humidity, temperature |
| Type of sensor | atmospheric |