Relay: miniature
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1109543
Tootja: PHOENIX CONTACT
Tootja tootekood: 1109543
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: miniature
| Mounting | PCB |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Leads | for soldering |
| Contact material | AgNi |
| Body dimensions | 29x12.7x15.7mm |
| Mechanical durability | 30000000cycles |
| Switched voltage | ≤ 250V AC, ≤ 250V DC |
| Coil resistance | 360Ω |
| Rated coil voltage | 12V DC |
| Contacts configuration | DPDT |
| DC contacts rating @R | 2A / 24V DC |
| AC contacts rating @R | 1.5A / 230V AC |
| Contact current max. | 8A |
| Relay variant | miniature |
| Coil voltage max. | 27V DC |
| Coil voltage min. | 8.4V DC |
| Operate time | 8ms |
| Release time | 6ms |
| Coil current | 33.3mA |