Electric energy meter; 40A; Network: single-phase; 50÷60Hz; IP51
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1110.0003.0001
Tootja: ALGODUE
Tootja tootekood: 1110.0003.0001
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Electric energy meter; 40A; Network: single-phase; 50÷60Hz; IP51
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -25...55°C |
| IP rating | IP51 |
| Maximum current | 40A |
| Body dimensions | 90x18x64mm |
| Kind of display used | LCD |
| Operating frequency | 50...60Hz |
| Kind of network | single-phase |
| Output | pulse output SO |
| Conform to the norm | EN 50470-1, EN 50470-3, IEC 62053-21, IEC 62053-23 |
| Accuracy class | B |
| Measuring instrument features | with reset function on all counters |
| Kind of counter | electronical |
| Measurement | AC current, AC voltage, frequency, active energy, reactive energy |
| Kind of meter | digital, mounting |
| Dimensions (W x H x D) | 18x90x64mm |