Sensor: thermostat; NC; 3A; 250VAC; spring clamps; 60x33x41mm; IP20
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11100.0-02
Tootja: STEGO
Tootja tootekood: 11100.0-02
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: thermostat; NC; 3A; 250VAC; spring clamps; 60x33x41mm; IP20
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 3A |
| Operating temperature | -45...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Max. operating voltage | 250V AC |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Output configuration | NC |
| Type of sensor | thermostat |