Sensor: photoelectric; transmitter,straight; Range: 0÷6m; 250mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11100AQD07
Tootja: EATON ELECTRIC
Tootja tootekood: 11100AQD07
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; transmitter,straight; Range: 0÷6m; 250mA
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 250mA |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | plastic |
| Range | 0...6m |
| Output configuration | NPN / PNP |
| Kind of sensor | straight, transmitter |
| Type of sensor | photoelectric |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M18 |
| Operation mode | transmitter-receiver |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |