Sensor: thermostat; NO; 10A; 250VAC; spring clamps; 60x33x41mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11101.9-01
Tootja: STEGO
Tootja tootekood: 11101.9-01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: thermostat; NO; 10A; 250VAC; spring clamps; 60x33x41mm
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 10A |
| Operating temperature | -45...80°C |
| IP rating | IP20 |
| Max. operating voltage | 250V AC |
| Mechanical durability | 100000cycles |
| Output configuration | NO |
| Type of sensor | thermostat |