Switch: door; Pos: 2; SPST-NO; 16A/400VAC; Switch.method: OFF-(ON)
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1117.0106
Tootja: Marquardt
Tootja tootekood: 1117.0106
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Switch: door; Pos: 2; SPST-NO; 16A/400VAC; Switch.method: OFF-(ON)
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP40 |
| Type of switch | door |
| Switches features | with pin |
| Contact plating | silver plated |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Max. contact resistance | 100mΩ |
| Body colour | white |
| Body dimensions | 30x13x30mm |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| AC contacts rating @R | 16A / 400V AC |
| Switching method | OFF-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 3.5N |