Screw; M4x10; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; steel; 1,2mm
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1121553
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1121553
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x10; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; steel; 1,2mm
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | without coating |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2.6mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 7mm |
| BN standard | 328 |
| PN standard | 82215 |
| Strength class | 4.8 |