Relay: interface; SPDT; Ucntrl: 60VDC; Ucntrl: 60VAC; 6A; DIN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1123150000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1123150000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; SPDT; Ucntrl: 60VDC; Ucntrl: 60VAC; 6A; DIN
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | spring clamps |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Contacts configuration | SPDT |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |