Screw; M2,6x8; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1123408
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1123408
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2,6x8; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 8mm |
| Thread | M2,6 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.7mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 5mm |
| BN standard | 330 |
| PN standard | 82215 |
| Strength class | 4.8 |