Screw; M3x30; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; steel; zinc; 0,8mm
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1123688
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1123688
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M3x30; DIN: 84; Head: cheese head; slotted; steel; zinc; 0,8mm
| Material | steel |
| Length | 30mm |
| Thread | M3 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 84 |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2mm |
| ISO standard | 1207 |
| Head diameter | 5.5mm |
| BN standard | 330 |
| PN standard | 82215 |
| Strength class | 4.8 |