Relay: interface; DPDT; Ucntrl: 24÷230VDC; Ucntrl: 24÷230VAC; 8A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1123940000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1123940000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; DPDT; Ucntrl: 24÷230VDC; Ucntrl: 24÷230VAC; 8A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 8A |
| Operating temperature | -40...40°C |
| Leads | spring clamps |
| Switched voltage | ≤ 250V AC |
| Contacts configuration | DPDT |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |