Relay: interface; SPST-NO; Ucntrl: 24÷230VDC; Ucntrl: 24÷230VAC; 1A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1127500000-1
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1127500000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Relay: interface; SPST-NO; Ucntrl: 24÷230VDC; Ucntrl: 24÷230VAC; 1A
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Switched voltage | 24...240V AC |
| Contacts configuration | SPST-NO |
| Relay variant | Relay set |
| Type of relay | interface |