Circuit Board Indicator, Red, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 20 mA, 35 mcd
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
113-305-04
Tootja: MARL
Tootja tootekood: 113-305-04
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Circuit Board Indicator, Red, 1 LEDs, Through Hole, T-1 (3mm), 20 mA, 35 mcd
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 2V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of diodes | 1 |
| Luminosity | 55mcd |
| LED colour | red |
| Wavelength | 6...5nm |
| LED lens | diffused |
| LED version | in housing |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |