Screw; M3,5x8; DIN: 85A; Head: cheese head; slotted; steel; zinc
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1131257
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1131257
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M3,5x8; DIN: 85A; Head: cheese head; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 8mm |
| Thread | M3,5 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 85A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2.1mm |
| ISO standard | 1580 |
| Head diameter | 7mm |
| BN standard | 344 |
| PN standard | 82219 |
| Strength class | 4.8 |