Screw; M6x16; DIN: 85A; Head: cheese head; slotted; steel; 1,6mm
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1136445
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1136445
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M6x16; DIN: 85A; Head: cheese head; slotted; steel; 1,6mm
| Material | steel |
| Length | 16mm |
| Thread | M6 |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 85A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 3.6mm |
| ISO standard | 1580 |
| Head diameter | 12mm |
| BN standard | 1362 |
| PN standard | 82219 |
| Strength class | 4.8 |