Screw; M3x60; DIN: 963A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1140361
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1140361
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M3x60; DIN: 963A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 60mm |
| Thread | M3 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 963A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.65mm |
| ISO standard | 2009 |
| Head diameter | 5.6mm |
| BN standard | 357 |
| PN standard | 82207 |
| Strength class | 4.8 |