Washer; spring,conical; M6; D=14mm; h=2mm; spring steel; DIN: 6796
Kordarv:
200.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
1144944
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1144944
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Washer; spring,conical; M6; D=14mm; h=2mm; spring steel; DIN: 6796
| Material | spring steel |
| Height | 2mm |
| Thread | M6 |
| Internal diameter | 6.4mm |
| Outside diameter | 14mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 6796 |
| Kind of washer | conical, spring |
| BN standard | 1374 |