Screw; M5x20; 0.8; Head: cheese head; Torx®; TX25; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1146084
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1146084
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M5x20; 0.8; Head: cheese head; Torx®; TX25; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 20mm |
| Thread | M5 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | Torx® |
| Head height | 3.65mm |
| ISO standard | 14580 |
| Head diameter | 8.5mm |
| BN standard | 4850 |
| Strength class | 8.8 |