Screw; M2x4; DIN: 964A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1146297
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1146297
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M2x4; DIN: 964A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 4mm |
| Thread | M2 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 964A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.2mm |
| ISO standard | 2010 |
| Head diameter | 3.8mm |
| BN standard | 368 |
| PN standard | 82211 |
| Strength class | 4.8 |