Screw; M4x10; DIN: 964A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc; 1mm
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1147129
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1147129
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x10; DIN: 964A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc; 1mm
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 964A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2.2mm |
| ISO standard | 2010 |
| Head diameter | 7.5mm |
| BN standard | 368 |
| PN standard | 82211 |
| Strength class | 4.8 |