Screw; M5x40; DIN: 964A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1147404
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1147404
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M5x40; DIN: 964A; Head: countersunk; slotted; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 40mm |
| Thread | M5 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 964A |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 2.5mm |
| ISO standard | 2010 |
| Head diameter | 9.2mm |
| BN standard | 368 |
| PN standard | 82211 |
| Strength class | 4.8 |