Screw; M5x6; Head: countersunk; slotted; steel; zinc; 1,0mm
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1149237
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1149237
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M5x6; Head: countersunk; slotted; steel; zinc; 1,0mm
| Material | steel |
| Length | 6mm |
| Thread | M5 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| Kind of cut | slotted |
| Head height | 1.8mm |
| Head diameter | 7.8mm |
| BN standard | 373 |
| Strength class | 4.8 |