Socket: integrated circuits
Kordarv:
756.0
Minimum quantity:
756.0
Tootekood:
115-87-632-41-003101
Tootja: PRECI-DIP
Tootja tootekood: 115-87-632-41-003101
Spetsifikatsioon tootele Socket: integrated circuits
| Max. operating current | 1A |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Electrical mounting | THT |
| Contact plating | gold-plated |
| Max. contact resistance | 10mΩ |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Connector variant | open |