Screw; M4x12; Head: cheese head; Phillips; steel; without coating
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1151843
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1151843
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x12; Head: cheese head; Phillips; steel; without coating
| Material | steel |
| Length | 12mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | without coating |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| Kind of cut | Phillips |
| Head height | 2.6mm |
| ISO standard | 7048 |
| Head diameter | 7mm |
| BN standard | 380 |
| Strength class | 4.8 |