Screw; M6x10; DIN: 7985A; Head: cheese head; Phillips; steel; zinc
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
200.0
Tootekood:
1154818
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1154818
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M6x10; DIN: 7985A; Head: cheese head; Phillips; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 10mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | cheese head |
| DIN standard | 7985A |
| Kind of cut | Phillips |
| Head height | 4.75mm |
| ISO standard | 7045 |
| Head diameter | 12mm |
| BN standard | 384 |
| PN standard | 82202 |
| Strength class | 4.8 |