Screw; M4x18; DIN: 965A; Head: countersunk; Phillips; steel; zinc
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
1156756
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1156756
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M4x18; DIN: 965A; Head: countersunk; Phillips; steel; zinc
| Material | steel |
| Length | 18mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | screw |
| Kind of head | countersunk |
| DIN standard | 965A |
| Kind of cut | Phillips |
| Head height | 2.2mm |
| ISO standard | 7046 |
| Head diameter | 7.5mm |
| BN standard | 388 |
| PN standard | 82208 |
| Strength class | 4.8 |