Washer; round; M8; D=15mm; h=1.6mm; A2 stainless steel; DIN: 433
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1170252
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1170252
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Washer; round; M8; D=15mm; h=1.6mm; A2 stainless steel; DIN: 433
| Material | A2 stainless steel |
| Height | 1.6mm |
| Thread | M8 |
| Internal diameter | 8.4mm |
| Outside diameter | 15mm |
| Type of spacer | washer |
| DIN standard | 433 |
| Kind of washer | round |
| ISO standard | 7092 |
| BN standard | 1414 |
| PN standard | 82007 |