Splice terminal: rail; 1.5mm2; ways: 8; terminals: 32; black; 250VAC
Kordarv:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Tootekood:
1173780000
Tootja: WEIDMÜLLER
Tootja tootekood: 1173780000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Splice terminal: rail; 1.5mm2; ways: 8; terminals: 32; black; 250VAC
| Operating temperature | -25...70°C |
| Electrical mounting | spring clamp |
| Colour | black |
| Body material | polycarbonate |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Body dimensions | 9.2x120x66mm |
| Current rating | 8A |
| Number of ways | 8 |
| Number of terminals | 32 |
| Rated voltage | 250V AC |
| Connector variant | with push button |
| Mounting rail size | TS35x15 |
| Type of splice terminal | rail |
| Lever colour | white/red |