Rivet nuts; M6; steel; Plating: zinc; BN: 4577; Ømount.hole: 9.1mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174347
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174347
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M6; steel; Plating: zinc; BN: 4577; Ømount.hole: 9.1mm
| Material | steel |
| Length | 17mm |
| Panel cutout diameter | 9.1mm |
| Thread | M6 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | countersunk |
| BN standard | 4577 |
| Fastened components thickness | 1.5...4.5mm |