Rivet nuts; M4; aluminium; BN: 4576; Ømount.hole: 6.1mm; L: 11.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174371
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174371
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M4; aluminium; BN: 4576; Ømount.hole: 6.1mm; L: 11.5mm
| Material | aluminium |
| Length | 11.5mm |
| Panel cutout diameter | 6.1mm |
| Thread | M4 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | countersunk |
| BN standard | 4576 |
| Fastened components thickness | 1.5...3.5mm |