Rivet nuts; M5; aluminium; BN: 4576; Ømount.hole: 7.1mm; L: 13mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174398
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174398
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M5; aluminium; BN: 4576; Ømount.hole: 7.1mm; L: 13mm
| Material | aluminium |
| Length | 13mm |
| Panel cutout diameter | 7.1mm |
| Thread | M5 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | countersunk |
| BN standard | 4576 |
| Fastened components thickness | 1.5...4mm |