Rivet nuts; M8; aluminium; BN: 4576; Ømount.hole: 11.1mm; L: 19mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174436
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174436
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M8; aluminium; BN: 4576; Ømount.hole: 11.1mm; L: 19mm
| Material | aluminium |
| Length | 19mm |
| Panel cutout diameter | 11.1mm |
| Thread | M8 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | countersunk |
| BN standard | 4576 |
| Fastened components thickness | 1.5...4.5mm |