Rivet nuts; M4; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 6.1mm; L: 10.75mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174444
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174444
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M4; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 6.1mm; L: 10.75mm
| Material | aluminium |
| Length | 10.75mm |
| Panel cutout diameter | 6.1mm |
| Thread | M4 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | flat |
| BN standard | 4574 |
| Fastened components thickness | 250µm...3mm |