Rivet nuts; M6; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 9.1mm; L: 16.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1174487
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174487
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M6; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 9.1mm; L: 16.5mm
| Material | aluminium |
| Length | 16.5mm |
| Panel cutout diameter | 9.1mm |
| Thread | M6 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | flat |
| BN standard | 4574 |
| Fastened components thickness | 3...5.5mm |