Rivet nuts; M8; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 11.1mm; L: 18.5mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174495
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174495
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M8; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 11.1mm; L: 18.5mm
| Material | aluminium |
| Length | 18.5mm |
| Panel cutout diameter | 11.1mm |
| Thread | M8 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | flat |
| BN standard | 4574 |
| Fastened components thickness | 3...5.5mm |