Rivet nuts; M8; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 11.1mm; L: 16mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174509
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174509
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M8; aluminium; BN: 4574; Ømount.hole: 11.1mm; L: 16mm
| Material | aluminium |
| Length | 16mm |
| Panel cutout diameter | 11.1mm |
| Thread | M8 |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | flat |
| BN standard | 4574 |
| Fastened components thickness | 500µm...3mm |