Rivet nuts; M4; steel; Plating: zinc; BN: 4575; Ømount.hole: 6.1mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
1174525
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1174525
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Rivet nuts; M4; steel; Plating: zinc; BN: 4575; Ømount.hole: 6.1mm
| Material | steel |
| Length | 10.75mm |
| Panel cutout diameter | 6.1mm |
| Thread | M4 |
| Plating material | zinc |
| Type of mounting element | rivet nuts |
| Kind of head | flat |
| BN standard | 4575 |
| Fastened components thickness | 250µm...3mm |