Tape: electrically conductive; W: 12mm; L: 33m; D: 0.066mm; copper
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
1194 12MM 33M
Tootja: 3M
Tootja tootekood: 1194 12MM 33M
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Tape: electrically conductive; W: 12mm; L: 33m; D: 0.066mm; copper
| Operating temperature | -40...155°C |
| Material | copper |
| Flammability rating | UL510 |
| Width | 12mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 66µm |
| Tape application | earthing, shielding |
| Type of tape | electrically conductive |
| Kind of adhesive | acrylic, nonconductive |
| Adhesion to steel | 4.4N/cm |