Screw; M8x20; 1.25; Head: hexagonal; brass; nickel; DIN: 933
Kordarv:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Tootekood:
1194550
Tootja: BOSSARD
Tootja tootekood: 1194550
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Screw; M8x20; 1.25; Head: hexagonal; brass; nickel; DIN: 933
| Material | brass |
| Length | 20mm |
| Thread | M8 |
| Plating material | nickel |
| Type of mounting element | screw |
| Spanner size | 13mm |
| Kind of head | hexagonal |
| DIN standard | 933 |
| Kind of cut | none |
| Head height | 5.3mm |
| ISO standard | 4017 |
| BN standard | 503 |
| PN standard | 82105 |