IC: EEPROM memory; UNI/O; 128x8bit; 1.8÷5.5V; 100kHz; MSOP8; serial
Kordarv:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Tootekood:
11AA010-I/MS
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 11AA010-I/MS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: EEPROM memory; UNI/O; 128x8bit; 1.8÷5.5V; 100kHz; MSOP8; serial
| Mounting | SMD |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | EEPROM memory |
| Operating voltage | 1.8...5.5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Interface | UNI/O |
| Kind of memory | EEPROM |
| Clock frequency | 100kHz |
| Kind of interface | serial |
| Access time | 5ms |
| Max number of cycles | 1M |
| Memory organisation | 128x8bit |