EEPROM memory; UNI/O; 256x8bit; 1.8÷5.5V; 100kHz; SOT23-3; serial
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
11AA02E48T-I/TT
Tootja: MICROCHIP TECHNOLOGY
Tootja tootekood: 11AA02E48T-I/TT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele EEPROM memory; UNI/O; 256x8bit; 1.8÷5.5V; 100kHz; SOT23-3; serial
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Type of integrated circuit | EEPROM memory |
| Integrated circuit features | EUI-48 |
| Operating voltage | 1.8...5.5V |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Interface | UNI/O |
| Kind of memory | EEPROM |
| Clock frequency | 100kHz |
| Kind of interface | serial |
| Access time | 5ms |
| Max number of cycles | 1M |
| Memory organisation | 256x8bit |