Contactor: 4-pole; NC + NO x3; 24VAC; 6A; for DIN rail mounting
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11BG0031A024
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: 11BG0031A024
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole; NC + NO x3; 24VAC; 6A; for DIN rail mounting
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 6A |
| Operating temperature | -50...70°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 44mm |
| Height | 58mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 4-pole |
| Supply voltage frequency | 50/60Hz |
| Contacts configuration | NC + NO x3 |