Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VDC; 9A; BG
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11BG0910L024
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: 11BG0910L024
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 24VDC; 9A; BG
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 9A |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 44mm |
| Height | 58mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Type of contactor | 3-pole |
| Integrated auxiliary contacts | NO |
| Contacts configuration | NO x3 |