Contactor: 4-pole changeover; NO x4; 230VAC; 9A; BG; -40÷60°C; 690V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11BGC09T4A230
Tootja: LOVATO ELECTRIC
Tootja tootekood: 11BGC09T4A230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Contactor: 4-pole changeover; NO x4; 230VAC; 9A; BG; -40÷60°C; 690V
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Max. operating current | 9A |
| Operating temperature | -40...60°C |
| Leads | screw terminals |
| Width | 88mm |
| Height | 58mm |
| Insulation voltage | 690V |
| Supply voltage frequency | 50/60Hz |
| Contacts configuration | NO x4 |