Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11DQ03TR
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 11DQ03TR
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 30V |
| Max. forward impulse current | 40A |
| Load current | 1.1A |
| Max. forward voltage | 710mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |
| Capacitance | 60pF |