Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
11DQ10TA-SMC
Tootja: SMC DIODE SOLUTIONS
Tootja tootekood: 11DQ10TA
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | THT |
| Case | DO41 |
| Kind of package | tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 17A |
| Load current | 1.1A |
| Max. forward voltage | 960mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 500µA |
| Capacitance | 35pF |